17 Ağustos Depremi Mesajları

17 Ağustos Depremi Mesajları

Spread the love

17 Ağustos Depremi Mesajları…Bundan 23 yıl önce saat 03.02 de yerin altından gelen korkunç bir sesle başlayan o büyük depremin acısı hala taze. Yitirilen canlar, enkaz altında günlerce bekleyip kurtarılan insanlar ve yaşanan travmalar… 

Ülkenin pek çok ilinden hissedilen ve son yüz yılın en büyük depremleri arasına giren 17 Ağustos depreminde binlerce ev yıkılırken, enkaz altında kalanları kurtarmak için günlerce çalışmalar yapıldı. Üzerinden 23 yıl geçmesine rağmen acısı ve hüznü ilk günkü gibi hissedilen 17 Ağustos 1999 depremi, bugün o acı günü anlatan mesajlar ve sözlerle anılıyor.

17 Ağustos Depremi Mesajları

17 ağustos 1999 depreminde ölen kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz

 

Biz, yıkılan bir şehrin ayakta kalan çocuklarıyız. Unutmadık, unutmayacağız.

 

Ve tek umut, o soruda saklıydı; “Sesimi duyan var mı?” Cevapsız kalan soruları unutmayacağız…

 

Kimi acılar vardır ki dilsizdir; tarif edilmez, unutulmaz… Yitirdiğimiz canlarımıza rahmet ve saygıyla

 

17 Ağustos 1999 büyük Marmara depreminin 23. yıl dönümü nedeniyle  Yaşanan felakette hayatını kaybeden vatandaşları rahmetle anıyoruz.

 

Türkiye’min en acı 45 saniyesi “17 Ağustos 1999 ”  ALLAH ülkeme ve dünyada hiç bir millete bu acıyı yaşatmasın

Marmara Depremi Mesajları

 Aklımızdan hiçbir zaman çıkaramayacağımız bu büyük depremi her sene anarken, sadece gözyaşı dökmemeli hatalardan da ders çıkarmalıyız.

 

Deprem öldürmez, bina öldürür…17 Ağustos Depremi’nin 23. yılında, hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımızı rahmet ve saygıyla anıyoruz.

 

Birçok akrabamızı, yakınımızı, komşumuzu, dostumuzu kaybettik Gölcük’te … Nasıl unutulur? İmkânsız. Mekânları cennet olsun. Allah bir daha yaşatmasın İnşallah!

 

Acıların aynı tazelikle hissedildiği ülkemizi sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos Gölcük Depreminin 23. yıl dönümünü bir kez daha hüzünle anıyorum..

 

Türkiye’nin, bir daha böyle felaketlerle karşılaşmamasını temenni ediyorum. Marmara Depreminde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyor, yakınlarına bir kez daha başsağlığı ve sabırlar diliyor, acılarını paylaşıyorum.

 

17 Ağustos Marmara Depremi’nin yıldönümünde, böyle bir acının ülkemizde ve dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ediyor, depremde kaybettiğimiz deprem şehitlerimizi rahmetle anıyor, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.

 

23 yıl önce meydana gelen ve asrın felaketi olarak adlandırılan sadece Gölcük İlçesini değil bütün Marmara’yı etkileyen 17 Ağustos’ta yaşanan depreminin acısı halen devam etmektedir. Acıların aynı tazelikle ülkemizi sarsan ve vatandaşlarımızın hayatını derinden etkileyen 17 Ağustos 1999’da Gölcük Depremi’nin yıl dönümünde bir kez daha hüznü ve acıyı kalplerimizde hissediyoruz. 17 Ağustos 1999’da yaşanan depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımızı Allah’tan rahmet ve hasretle anıyor, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?