9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları

9 Eylül İzmir’in Kurtuluşu Kutlama Mesajları

Spread the love

Yurdumuzu işgal etmeye ve kendisine esaret zinciri vurmaya kalkışanlara karşı göğsünü siper eden ve şahlanan milletimiz, tarihe adını unutulmaz zaferlerle yazdırmıştır. 9 Eylül Zaferi de şanlı bir tarihe sahip olan milletimizin unutulmaz zaferlerinden birisidir. İşte siz değerli okurlarımız için derlediğimiz birbirinden güzel  9 eylül İzmir’in kurtuluşu kutlama mesajları…

 

Kurtuluşunun 99. yıldönümü kutlu olsun güzel İZMİR.

 

İzmir’in dağlarında çiçeklerin yeniden açmaya başladığı gün. Kutlu olsun…

 

Gevreği, çiğdemi, boyozu, midyesi. Her sokağı deniz kokan şehir. Doğum günün kutlu olsun…

 

9 Eylül esaretin önüne Cumhuriyet’in “C” sinin konduğu “cesaret” günüdür. Kutlu olsun.

 

Gün dağlarda çiçek açma günü. Gün hadsizleri denize dökme günü. İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!  

 

İlk kurşundan, bağımsızlık kurşununa.. Hasan TAHSİN’den, Mustafa Kemal Atatürk’e Kutlu olsun!

 

9 Eylül  Misak-ı Milli sınırlarının düşmandan temizlendiğinin tüm dünyaya ilanıdır! 99. yıldönümünü kutlu olsun.

 

Laikliğin yıkılmayan son kalenin simgesi olan güzel İzmir’imizin düşman işgalinden kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun.

 

Mutlu yıllar güzel İzmir, detay olamayacak kadar mükemmelsin. Binlerce kez teşekkürler Gazi Mareşal Mustafa Kemal Paşa.  

 

Bugün günlerden 9 Eylül; Bugün günlerden İzmir; Bugün günlerden Türkiye; Bugün günlerden özgürlük! Kutlu olsun!

 

9 Eylül 1922’de İzmir’i Yunan işgalinden kurtaran Atatürk ve silah arkadaşlarına, milli mücadeleye destek olan herkese selam olsun.

 

9 Eylül Türk ulusunun bağımsızlığına bağlılığının belgelerinden sadece biri. İzmir’in işgalden kurtulduğu kutlu gün kutlu olsun.

 

Canımdan aziz İzmir’im, Anadolu’m; Koçyiğitler yatağı toprağıma bir daha basmasın düşman ayağı! İzmir’imizin kurtuluşu kutlu olsun!  

 

Yazıldı şiirler ve tütsülendi gökyüzü… Bu toprağın var her yerinde kahramanlık öyküsü! İzmir’in kurtuluşunun 99. Yılı kutlu olsun!

 

Hasan Tahsin’in attığı ilk kurşunla başlayan mücadele 9 Eylül’de İzmir’in dağlarında çiçekler açtırır. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun!

 

Sen 9 Eylül dersin iki kelime; ben değişen yazgı anlarım, özgürlük bağımsızlık anlarım… Güzel İzmir ve Yurdumuzun kurtuluşunun 99. yılı kutlu olsun!

 

9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun! Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını şükranla anıyoruz. Rabbim işgal günlerini tekrar göstermesin.  

 

Tarih 9 Eylül 1922! Mustafa Kemal komutasındaki Türk askeri, yaklaşık 3 yıldır Yunan işgali altında olan İzmir’i düşmandan kurtardı. Kutlu olsun!

 

İşgal edildiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatan; İşgalin bittiği gün, Kurtuluş Savaşı’nı bitiren dünyadaki tek şehir İzmir’dir. İzmir’imizin kurtuluşu kutlu olsun!

 

Hayır, sakın yolunda kalma sen. Dağları yıkan gücünle sars yerleri Atam diyor, öğün çalış güven. Durma yürü haydi ileri. 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

 

ATAM! Senin eserin olan bu nesil kimsenin esiri olmaz! Zafer Türk Milletinin karakteridir. Dünya durdukça Türk Milleti izindedir! 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!  

 

“Bütün cihan işitsin ki efendiler, artık İzmir hiçbir kirli ayağın üzerine basamayacağı kutsal bir topraktır!” (Mustafa Kemal Atatürk) 9 Eylül İzmir’in kurtuluşu kutlu olsun!

 

Zaferin müjdecisi, özgürlüğün simgesi, İzmir’in kurtuluşunun 99. Yıl dönümünde Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanlarını saygıyla anıyoruz. 9 Eylül göğsümüzde onur madalyamızdır.  

 

O hilal ki bir milletin ışığı, o yıldız ki bir milletin pusulası… Çekin göndere onu! 99. Yılında İzmir’in ve vatanın kurtuluşu için şehit düşen ve gazi olan tüm kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz.

 

İzmir, direniştir.. İlk kurşundur.. Hasan Tahsin’dir.. Bir vatanın ve kahraman bir milletin özgürlüğüne kavuştuğu kenttir.. Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının bizlere hediyesi ve emanetidir.. 9 Eylül İzmir’in Kurtuluşunun 99’ncı Yıl dönümü Kutlu Olsun.

 

9 Eylül, Yedi Düvel’e haddini bildirdiğimiz gündür! Düşmanın denize döküldüğü gündür! Kurtuluş Savaşı’na son noktanın konulduğu gündür! İzmir’de Hükümet Konağı’na Türk bayrağının çekildiği gündür! İzmir’in yeniden Türk olduğu gündür! Kutlu olsun!

 

Bugün günlerden İzmir! Alsancak’ta eğlenip, Konak’ta zenginleşmek, Göztepe’de kalabalıklaşıp, Buca’da nefes almak, Bornova Küçükpark’ta kahve içmek, Eşrefpaşa’da kavga etmek, Kordon’da sarhoş, Karşıyaka’da aşık olmak. Ne güzeldir İzmir’de yaşamak. Sen 9 Eylül dersin iki kelime, ben ÖZGÜRLÜK, BAĞIMSIZLIK anlarım. Sen İZMİR dersin iki hece, ben saygıyla ayağa kalkarım… “Doğum günün kutlu olsun İzmir’im!”

 

İzmir Marşı’nın Bestelenmiş İki Kıtası

 

İzmir’in dağlarında çiçekler açar

Altın güneş orda sırmalar saçar

Bozulmuş düşmanlar yel gibi kaçar

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa

Adın yazılacak mücevher taşa

 

İzmir’in dağlarında oturdum kaldım

Şehit olanları deftere yazdım

Öksüz yavruları bağrıma bastım

Yaşa Mustafa Kemal Paşa yaşa

Adın yazılacak mücevher taşa.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar yazı