Ağustos Ayı İle İlgili Sözler

Ağustos Ayı İle İlgili Sözler

Spread the love

Ağustos Ayı İle İlgili Sözler…
Bu yazımızda Ağustos ayı ile ilgili söylenmiş birbirinden güzel sözleri sizler için derledik. Beğendiğiniz sözleri sosyal medya hesaplarınızdan sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. İşte Ağustos ayı için söylenmiş sözler…


Ağustos Ayı İle İlgili Sözler

Senin ağustos çeşmeleri yüzüne özlemle eğiliyorum 

Turgut Uyar

 

Orda da akşamlar olacak güzelim. Kanlı mendil gibi ağustos akşamları

Hasan Hüseyin Korkmazgil

 

Ayrılık lafları etme sevgilim. Önümüz Temmuz önümüz Ağustos nasıl olsa

Cemal Süreya

 

Uzak yakın bütün yıldızların ışıl ışıl parladığı Ağustos gecelerini kim bilmez!

Cengiz Aytmatov

 

Ağustos gülü, Nasıl da kokarsın derinden. İçine çekmeden kalbime iner, Zarafet iç çekişim, sen…                                                

Kadim Tataroğlu

 

Temmuz çoktan bitti. Ağustos da bitecek.. Eylül’de ellerin üşüyecek.. Isınmak için geleceksin Biliyorum.

Yavuz Yünt

 

Namus ve hürriyet için ölüme atılmak bize ağustos sıcağında soğuk su içmekten daha tatlı gelir. Sizler canı kıymetli insanlarsınız. Çatmayın bize.   

Murat Menteş

 

Garip bir ağustos tadı damaklarımda. Hiç yaz gibi değil bu mevsim. Yaz ben gibi değil. Ya ağustoslar bozuldu. Ya da ağzımın tadı.

Ceyhun Yılmaz

 

Geceleri ağustos böceği seslerine karışan ılık, değişmeyen bir sessizlik ve yaz kokularıyla dolu temiz bir hava olurdu. Deniz durgun ve bir zamanlar ekvator gecelerinde gördüğüm kadar parlaktı.

Pierre Loti

 

Sensiz bensiz bir sorudur.. Temmuzlar kedi yavruları gibi sokulurken ağustosa ve ağustoslar eylüle bir yol alış duygusudur ki, biliriz insanlar zamanlardan önce boğulur..

Edip Cansever

 

Kanatları parça parça bu ağustos geceleri..  Yıldızlar kaynarken şangır şungur ayaklarımın dibine dökülen  sen eğer yine İstanbul’san yine kan köpüklü cehennem sarmaşıkları büyüteceğim..                                                                                           

Atilla İlhan

 

Ama yaz dursun, öyle bir dursun ki yaz.. Çiçekler ağaçlarda kalsın, uçurtmalar göklerde.. Haziran. Temmuz.. Ağustos ..Birbirine sokulsun ..Ne olur bu böyle olsun… Geçmesin, geçmesin onlarsız bir yaz.. Açsın sıcak kollarını özlemlerine. Beklesin dursun.

Edip Cansever

 

Usta haftada bir yirmi beşlik verir. Aylardan temmuz. Bir ayda eder bir lira. Bir yazlık ayakkabı iki lira. Bir beyaz pantolon üç lira. Hepsi eder beş lira. Temmuz, ağustos, eylül… Hepsi ne eder? Üç lira. Demek ki yazlık ayakkabıdan, sütbeyaz pantolondan umut kesik…

Yaşar Kemal

 

Ayrıca bir tesadüf değil, coğrafyanın, iklimin muharebe şartlarının ve gün seçiminin etkisiyle olacak, ağustos ayı bizim tarihimizde zafer günleriyle doludur. Malazgirt var en başta; sonra Mohaç var. Avrupa’daki en ileri noktaya gidiştir. Başkumandan Meydan Muharebesi de çok önemlidir; biz bunu kutluyoruz ve kutlanacak da…

İlber Ortaylı

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?