Dünya Eczacılık Günü Kutlama Mesajları

Dünya Eczacılık Günü Kutlama Mesajları

Spread the love

Dünya Eczacılık Günü Kutlama Mesajları…Bugün 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü. Ülkemizde 14 Mayısta kutlanan Eczacılık günü; 2009 yılında İstanbul’da düzenlenen Dünya Eczacılık Kongresi sırasında, delegasyonun “FIP’in kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada ortak olarak Dünya Eczacılık Günü adıyla kutlanması” önerisini, Uluslararası Eczacılık Federasyonu (FIP) delegasyonu oy birliği ile kabul edilmiştir.

Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan, mesleğini toplumun sağlığı için büyük bir fedakarlık ile yapan tüm eczacılarımızın 14 Mayıs ve 25 Eylül  Dünya Eczacılık Günü‘nü kutlama mesajlarından bir derleme hazırladık


Dünya Eczacılık Günü Kutlama Mesajları

14 Mayıs Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun.

 

25 Eylül Dünya Eczacılık Günü Kutlu Olsun.

 

Tüm Eczacılarımızın Eczacılar Gününü tebrik ederiz..

 

Tüm meslektaşlarımızın 25 Eylül Dünya Eczacılık Günü ‘nü kutlar, saygılar sunarız.

 

Sağlığımıza hizmet eden tüm değerli eczacılarımızın, Dünya Eczacılar Günü kutlu olsun…

 

Sağlık mesleğinin önemli paydaşlarından Eczacılarımızın Dünya Eczacılar Günü’nü  tebrik ediyor, kendilerine ve ailelerine sağlık ve afiyetler diliyorum.

Sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan, özveri ve gayret içerisinde görevlerini yapan tüm eczacılarımızın Dünya Eczacılar Günü’nü kutluyor, esenlikler diliyorum.

 

Eczacılık, insanlığın hastalıklarla verdiği mücadelede, tedavi sürecinin en önemli aktörlerinden biri olarak varlığını ve işlevselliğini korumuş mesleklerden birisidir. Eczacılarımızın Dünya Eczacılar Günü’nü kutlarım.

 

Bin yıllık geçmişinden güç alan, sağlıklı nesillerin sürekliliği için yüzü daima geleceğe dönük olan eczacıların 25 Eylül Eczacılık Günü kutlu olsun.

14 Mayıs’ı eczacılığın anlam ve öneminin hatırlanmasına, mesleğe ömür, emek ve gönül vermiş, çok değerli hizmet ve gayretleriyle seviye ve değer kazandırmış, katkı sağlamış eczacılarımızın, Eczacılar Günü kutlu olsun.

 

Dünya Eczacılar Günü vesileyle, eczacıların mesleki ve ekonomik sorunlarının aşıldığı, hastaya hizmet odaklı bir eczacılığın daha mümkün olduğu gelecek günler temennisiyle, tüm meslektaşlarımızın Dünya Eczacılık Günü’nü kutluyoruz.

 

İnsanlığın var olduğu en eski tarihlerden beri bilinen belki de en eski meslek gruplarından biri olan eczacılık mesleği, insan sağlığını iyileştirmek gibi son derece kutsal bir görevi üstlenmekte. Bu vesileyle tüm eczacıların Dünya Eczacılık Günü kutlu olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?