3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü Sözleri ve Mesajları

3 Aralık Dünya Engelliler Farkındalık Günü Sözleri ve Mesajları

Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Engelli vatandaşlarımıza kutlama yapmak için değil de onların sıkıntılarının, sorunlarının ne olduğunu anlamak ve bunun için farkındalık oluşturmak adına paylaşılabilecek sözleri sizler için derledik…


 

Engelli olmak suç değildir.

 

Asıl Engelliler Onları Görmeyenlerdir.

 

Kaldırımları Engel Olmaktan Çıkarın! Bize Yeter.

 

Tohum toprağa, engelli topluma emanettir.

 

Bir birini seven insanlar için engeller bir tatlı tebessümden ibarettir.

 

Adımlarınızın biçiminin ne önemi var mühim olan yürüyüşümüzle sevgi ve dostluk köprüsünü geçmektir.

 

“Engelsiz bir Türkiye” hedefine ulaşmak ümidiyle bütün engelli vatandaşlarımıza sağlıklı ve mutlu bir yaşam diliyoruz.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutlar, tüm engelli vatandaşlarımızın aileleriyle, yakınlarıyla ve sevdikleriyle sağlıklı bir ömür diliyorum.

 

Engel onlarda değil; onları engelli gören zihinlerdedir. Empati kurarak engelleri kaldırmak, herkes gibi toplumsal hayata tam katılmalarını sağlamak, hepimizin vazifesi.

 

Bizi biz yapan, kolumuz, gözümüz, kulağımız değil kalbimizdir. Zihnimizdeki ve gönlümüzdeki engelleri kaldıralım. Sadece bir gün değil her gün engellerin farkında ol.

 

Dünya Engelliler Farkındalık Günü’nde hepimizin birer engelli adayı olduğu gerçeğinin farkında olan bireyler olarak üreten, sosyal hayatın bütün alanlarında aktif biçimde yer alabilen bağımsız bireyler olarak yer alabilmeleri için her alanda gereken duyarlılığın artmasını sağlamamız gerekmektedir.

 

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nün, engelli kardeşlerimiz ile ilgili toplumsal farkındalığın artmasına, onların hayatlarını kolaylaştıracak yeni adımlar atılmasına vesile olmasını diliyor, bütün engellerin sevgi, saygı ve dayanışmayla aşılacağını hatırlatarak, tüm engelli vatandaşlarımıza ve onların fedakâr ailelerine sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?