3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajları

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü Mesajları

Spread the love

3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutlu olsun. Bugün için amaç basının demokrasiyi korumaktaki rolünü vurgulamak, etik gazeteciliği ön plana çıkarmak ve dünyada basının aşırı sansür edildiği ülkelere bir mesaj göndermek. Bunun yanında gün boyu çeşitli organizasyonlar ile görevini yaparken öldürülen gazetecileri anmak ve yetkililere sorumluluklarını hatırlatmak.


 

Basınımızın değerli emekçilerinin, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü’nü kutluyorum.

 

Habercilik yapmaya çalışan ,iradeli, tarafsız basın emekçilerinin, Dünya Basın Özgürlüğü Günü Kutlu olsun.

 

Matbuat hiç bir sebeple tahakküm ve nüfuza tabi tutulamaz. ( M. Kemal Atatürk)  3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.

 

Gazeteciler, gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalıdır. ( Gazi Mustafa Kemal Atatürk ) 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.

 

Güçlünün değil haklının yanında olan ve her koşul altında doğruları dile getirmekten vazgeçmeyen tüm basın emekçilerinin 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.

 

Halka gerçekleri anlatan, araştıran, soran, eleştiren, meslek ilkelerine uygun ve nitelikli yayıncılık yapan tüm gazetecilerin 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.

 

Basın özgürlüğü belki de özgürlük düşüncesinin giderek aşağılanmasından en çok acı çekmiş özgürlüktür.  (Albert Camus) 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.

 

Kalemini adaletten, doğrudan ve iyilikten yana kullanan, gerçekleri halka ulaştırmak tutkusuyla zor koşullarda büyük fedakârlıklarla çalışan tüm basın mensuplarının 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.

 

Açlığa, felakete, savaşa, olaylara, tarihe, acıya, barışa ve umuda tanıklık ettiler… Dünyaya ‘haber’ verdiler. Bu özveri ve fedakarlık gerektiren mesleği ifa eden tüm çalışanların, 3 Mayıs Dünya Basın Özgürlüğü Günü kutlu olsun.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın