Avukatlar Günü Mesajları

Avukatlar Günü Mesajları

Spread the love

Avukatlar Günü Mesajları…
Bugün 5 Nisan Avukatlar Günü. Avukatlar hukuk sisteminin en önemli yapı taşlarından bir tanesini oluşturmaktadır. Avukatların faaliyette bulunması için baroya kaydolmaları zorunludur. Genellikle çalıştıkları şehirde bulunan baroya kayıtlı olarak faaliyet gösterirler. Hakkımızı, hukukumuzu savunan, adaletin yerine getirilmesi için mücadele eden en önemli kişilerdir Avukatlar. Gerek iş, gerek özel hayatımızdaki anlaşmazlıkların, adaletsizliklerin düzeltilmesi, haklının hakkını alabilmesi, gerçeklerin ortaya çıkması açısından Avukatlar büyük önem arz etmektedir. Bizde bu anlamlı gün için kutlama mesajları ve sözleri derledik. İşte o birbirinden güzel mesajlar…


Avukatlar Günü Mesajları

Hak ve hukukumuzu koruyan avukatlarımızın, avukatlar gününü kutlarım.

 

Adaletin güçlüden değil haklıdan yana olması dileğimle, tüm hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.

 

Adaletin tecellisi, İnsan hakları ve hukukun üstünlüğü için çalışan tüm Avukatlarımızın avukatlar günü kutlu olsun…

 

Hak bilen, doğruyu gözeten, adalet mücadelesinde canı gönülden çalışan tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun.

 

Avukatlar Günü kutlu olsun. Mesleğimiz için… Ülkemiz için… Milletimiz için… Hukuk devleti mücadelemizi daima sürdüreceğiz..

 

Hukuk sisteminin en dayanıklı zincirleri olan cansiperane bir şekilde hakkın peşinden giden tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun…

Toplumun refahı için gecesini gündüzüne katan, halk için her türlü fedakarlığı yapan, içerideki ve dışarıdaki tüm onurlu hukukçuların, avukatlar günü kutlu olsun.

 

Hukukun üstünlüğü için mücadele veren ve vazgeçilmez savunma hakkı için cübbesini onurla taşıyan tüm meslektaşlarımın “5 Nisan Avukatlar Günü”nü tebrik ederim.

 

Kuruluşumuzdan beri örgütlü mücadelemizde destekleriyle hep yanımızda olan avukat dostlarımız başta olmak üzere ve tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun!

 

Hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı erkinin temel tası ve en büyük güvencesi olan, savunma mesleğinin temsilcileri olan avukatlarımızın bu özel gününü kutlarım.

 

“Adil bir avukat karanlığa meydan okuyan güneşe benzer.” Adalet duygusuna sahip, hakkın ve hukukun yanında yer alan tüm avukatların, avukatlar günü kutlu olsun.

 

Avukat olmadan bağımsız savunma, bağımsız savunma olmadan yargılama olamaz. Bağımsız savunmayı temsil eden meslektaşlarımın Avukatlar Günü’nü kutluyorum…

 

Savunma ve hak arama görevini ifa etmek suretiyle adaletin tecelli etmesinde büyük sorumluluk sahibi olan Avukat meslektaşlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü kutlu olsun.

 

Hukuka, ahlaka, mesleğin onuruna ve kurallarına uygun davranan; adaleti yücelten, mesleğini erdemli bir biçimde yerine getiren tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun…

 

Savunma hakkı gibi kutsal bir kamu hizmeti gören avukatlarımızın tüm toplumda gerekli saygınlığa erişmesi ve bu bilincin tüm topluma yerleşmesi arzusu ile avukatlarımızın Avukatlar Gününü kutlarım.

 

Meslektaşlarımız ve haklarını savunduğumuz 82 milyon vatandaşımızın Avukatlar Günü kutlu olsun. Mesleğimiz için… Ülkemiz için… Milletimiz için… Hukuk devleti mücadelemizi daima sürdüreceğiz..

 

Adalet mülkün, savunma adaletin temelidir. Avukatlık, etkin ve yetkin savunmanın, hak ve özgürlüklerin önemli bir güvencesidir. Tüm meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum.

 

Hukukun üstünlüğünü, millet iradesinin üstünlüğünü esas alan; bu ülkenin insanlarının tümüne adaleti, eşitliği, din ve vicdan hürriyetini, gelenekleri yaşatmak gibi büyük hedefleri olan bir misyonun takipçisi olmayı kendimize hedef edindik! Avukatlar günü kutlu olsun!

 

Her zaman haklının yanında duran güçlüyü mağduru kuvvetliye karşı savunan ruhunu para mevki için satmayan riyayı şakşakçılığı yalancılığı almayan mesleğini dürüstçe onurla kuvvetle korkmadan yerine getiren ruhu iyi gönlü zengin avukatların Dünya Avukatlar Günü kutlu olsun.

 

Hukukun üstünlüğünü, yargının bağımsızlığını ödünsüzce savunan, insanca bir yaşamın, adil bir düzenle mümkün olabileceğini içselleştirmiş, Atatürk ilke ve devrimlerine yürekten bağlı avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü yürekten kutluyor, saygıyla selamlıyoruz.

 

Hukuk… Zannımca rakamlar yerine kelimelerle kodlanmış bir matematik işlemidir… Hayatın özüne dair en temel problemleri tanımlama ve çözme imkanı verir… Gücünü de ‘Gerçek’ den alır. Avukat olarak gerçeğin gücünü kovalayan tüm meslektaşlarımın Avukatlar Günü kutlu olsun.

 

Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında ,hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün var olmasında yılmadan caba gösteren; demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan siz değerli avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Gününü kutlar saygılar kutlarım.

 

Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlü avukatlarımız, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yapmaktadırlar. Bu vesile ile tüm Avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor, selam ve saygılar sunuyorum.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın