Berat Kandili Mesajları

Berat Kandili Mesajları

Spread the love

Berat Kandili Mesajları…
Berat , Arapça’da temize çıkma anlamına gelir. İslam inancına göre bu gecenin bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle Mübarek Gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle de Berat Gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet Gecesi gibi adlar da verilmiştir. 2023 Yılı Berat Kandili 6 Mart Pazartesi tarihine denk gelmektedir. Bizde sizlere bu mübarek günü sevdiklerinizle paylaşmanız için Berat Kandili Kutlama Mesajlarını derledik. Hayırlı Kandiller…

NOT: Uzun Berat Kandili Mesajları sayfanın sonundadır.


Berat Kandili Mesajları

Berat Kandilinizi Tebrik Eder, Hayırlara vesile olmasını dileriz..

 

Allah’ım! azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum.. Hayırlı Kandiller

 

Allah’ım! Düşmanlıktan, nifaktan ve kötü ahlâktan sana sığınırım.  Hayırlı Kandiller.

 

Allah’ım sen affedicisin, cömertsin, affetmeyi seversin, beni de affet. Berat Kandilimiz Mübarek olsun.

 

Berat Kandiliniz Mübarek, Günahlarımız Af Ve Dualarımız Kabul Olsun İnşallah. Hayırlı Kandiller.

 

Berat Kandili

Bu mübarek gecenin; ülkemizin, tüm İslam aleminin, huzura barışa ve uyanışına vesile olması dileğiyle hayırlı kandiller.

 

İlahi Esintilerin kalpleri okşadığı, bir anın bir asra bedel olduğu bu gece dualarda birleşmek dileğiyle, Kandilinizi Kutlarım.

 

Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed perişan, derbeder ve ızdırap içinde, Sen bizlere çıkar yol lütfeyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

 

Niyet et, dua et, sebat et; sabret … Umudunu yitirme sakın … Sonra mı ? Sonrası; ‘Kun Fe Yekun’ ‘Ol ! Der ve Olur !’ Hayırlı Kandiller.

 

Allah’ım.. Bizi ve bütün Müslümanları Berat Gecesi vesilesiyle bağışlayıp; kalplerimizi temizleyerek Ramazan’a ulaştır.. Hayırlı Kandiller.

 

Allah Teâlâ Şâban’ın on beşinci gecesi tecelli eder ve ana-babasına asi olanlarla Allah’a ortak koşanlar dışında kalan bütün kullarını bağışlar.

Hadis-i Şerif

 

Bu Mübarek Günde Yüce Rabbimizin Affına Resulünün Şefaatine Cennetin En Güzel Yerine Kavuşmamız Dileğiyle Hayırlı Kandiller.

 

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandillere…

 

Binlerce çiçek var, ama gül başka. Milyonlarca insan var, ama dost başka. Milyarlarca gün var, ama bugün başka, Beraat Kandiliniz mübarek olsun.

 

Cenab-ı Hak bizleri Şaban ayının nurundan ve feyzinden en azami mertebe de istifade eden kullarından eylesin..  Berat Kandilimiz mübarek olsun.

 

Dertlerimiz kum tanesi kadar küçük, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bol olsun. Bu mübarek geceniz sevapla dolsun. Beraat Kandiliniz Mübarek Olsun.

İslam’ın nurlu yüzü kalbine dolsun Makamınız cennet Hz. Muhammed komşunuz olsun Günlerinize mutluluk, gönlünüze saadet dolsun Kandiliniz mübarek olsun!

 

Beraat kandili Allah’ın rahmet ve bağışlamasının bol olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler bin bir nurla doludur. Kandiliniz kutlu olsun..

 

Bu gece Cenabı Hakkın kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği bir gecedir. Hepimiz için hayırlı olsun. Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

 

Ey Yüce Rabbimiz! Evlerimizden bereketi, dillerimizden duayı, kalplerimizden imanı, hayatımızdan Resulünün sünnetini ve sevgisini eksik etme (Amin). Hayırlı Kandiller.

 

Allah’ım! Ne olur dualarımızı kabul buyur ve içine düştüğümüz günah ve hatalardan dolayı bizi azaba maruz bırakma. (amin) Berat Kandilimiz günahlarımızın silinmesine vesile olsun.

 

Ya Rabbi, bütün dileklerimizi kabul buyur ve bunları kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi iman ve itminanla doyur. (Amin) Berat Kandilimiz Mübarek Olsun.

 

UZUN BERAT KANDİLİ MESAJLARI

 

Ey günahları bağışlayan! Şu mübarek gece hürmetine bizleri bağışla. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bize yeniden insan olma yollarını göstermeni diliyoruz Ya Rabbi! Hayırlı Nurlu Kandiller.

 

Varlığı ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan bu mübarek kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

 

De ki, Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Allah’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Allah bütün günahları affeder. Çünkü O, çok bağışlayandır, çok merhamet edendir. (Zümer 39/53)  Berat Kandiliniz Mübarek olsun.

 

Biçarelere, dul ve aceze hatunlara bakmak için çalışıp, çabalayan kimsenin; gece sabaha kadar namaz kılan, her gün oruç tutan, meydan-ı gazada cihad eden gibi Allah yanında rütbesi vardır. Allah bizleri de bu rütbeye nail etsin. Mübarek Berat Kandiliniz hayırlı olsun!

 

Muhakkak ki, Allah Azze ve Celle Şâban’ın on beşinci gecesinde rahmetiyle yetişip her şeyi kuşatır. Bütün mahlukatına mağfiret eder. Yalnızca müşrikler ve kalbleri düşmanlık hissiyle dolu olup insanlarla zıtlaşmaktan başka bir şey düşünmeyenler müstesna.

Hadis-i Şerif

 

Şaban ayının 15. gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve ‘Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim! Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim! Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim!.. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim.

İbn Mâce, Sünen, “İkâmetü’s-salât”, 191.

 

Allah’ım! dünyada ve ahiretde Senden esenlik isterim; Allah’ım, dinim, dünyam, ailem ve malım konusunda Senden af ve esenlik isterim. Allah’ım, ayıplarımı ört. Korkularımdan beni emin eyle. Önümde, ardımda, sağımda, solumda, üstümde olanlardan beni koru. Altımdakilerden de Senin azametine sığınırım. Kandiliniz Hayırlı Olsun.

 

Hayır işler, insanı kötü ölümden korur. Gizli sadaka, Allah’ın gazabını giderir. Sıla-i rahim akrabalara iyilikte bulunmak, ömrü uzatır. Bütün hayırlı işler bir çeşit sadakadır. Dünyada hayır ehli olan kimseler, ahirette de hayır ehlidirler. Dünyada münker kötü iş ehli olan kimseler, ahirette de münker ehlidirler. Cennete herkesten önce girecek olan maruf ehli kimselerdir.

 

Bu mübarek Berat kandilinde Yüce Mevla’mızın önümüzdeki  bir yıl içinde olacak her şeyi yazdırdığı yani insan kaderinin gelecek bir yılının kayda geçildiği bu gece de kaderimizin güzel olması ümidi ve bilinciyle geceyi ibadet ve dua ile ihya etmek, yarını ise oruç desteği ile süslemek, kulun acziyetini belirttiği samimi dualarda bir kelime olmak ve dualarda buluşmak dileğiyle kandiliniz mübarek olsun. Hayırlı kandiller.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?