Ramazan Ayı Mesajları

Ramazan Ayı Mesajları

Spread the love

Ramazan Ayı Mesajları…2023 yılı Ramazan Ayı 23 Mart Perşembe Günü başlıyor. 22 Mart Çarşamba akşamı kılınacak ilk Teravih namazı ile Ramazan ayına girmiş olacağız. Gecesinde kalkacağımız ilk sahurumuz ile de oruçlarımıza başlayacağız. Mübarek Ramazan ayı, çok şereflidir. Kur’an-ı kerim, Ramazanda indi. Kadir gecesi, bu aydadır. Bizde Mübarek Ramazan ayı ile ilgili kutlama mesajlarını sizler için derledik. Dilediğiniz gibi sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz…

Ramazan Ayı Mesajları

Ramazanımız mübarek olsun…

 

Ramazan ayımız ve Cuma günümüz mübarek olsun…

 

Sen bizi hesap günümüzde affettiğin kullarından eyle yarabbi. Hayırlı Ramazanlar.

 

Ufak sofralarınızda bol ve bereketli iftarlar dilerim, Ramazan Ayınız mübarek olsun…

 

Ramazan Ayı Mesajları

Ramazan ayı ülkeme ve tüm inananlara güzellikler ve bolca huzur getirsin. Hayırlı Ramazanlar…

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Teravih Sözleri ve Mesajları

Hoş geldin ey ayların en hayırlısı bize umut getirdin. Hayırlı huzurlu bir Ramazan ayı geçirmenizi dilerim.

 

Ramazanın ilk gecesinde cennet ve sema kapıları açılır da, Ramazan’ın son gecesine kadar kapanmaz. Ramazan ayınız mübarek olsun…

 

Ramazan ayı girdiği zaman cennetin kapıları açılır, cehennemin kapıları kapanır ve şeytanlar da zincire vurulur. Hoş geldin on bir ayın sultanı.

 

Ramazan ayında ailenizin nafakasını geniş tutunuz! Bu ayda yapılan harcama, Allah yolunda yapılan harcama gibi sevaptır. Hayırlı Ramazanlar…

 

Ramazan ayında oruç tutmayı farz bilip, sevabını da Allahü Teâlâdan bekleyerek oruç tutanın günahları affolur. (Hadis) Hayırlı Ramazanlar.

 

Oruç tutan müminin susması tesbih, uykusu ibadet, duası müstecap ve amelinin sevabı da çoktur. Hoş geldin ayların en birincisi ey şehr-i Ramazan.

 

Ellerin semaya, dillerin duaya , gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek Ramazan Ayı’nın hayırlara vesile olmasını dilerim. Hoşgeldin Ya Şehr-i Ramazan…

 

Konsun yine pervazlara güvercinler, hu hu lara karışsın aminler, mübarek aydır gelen, gelin ey Fatihalar, Yasinler. Mübarek Ramazan ayınız hayırlara vesile osun.

 

‘Başlangıçlar sonuçların tecelli yeridir’… Rahmet ile başlayan Ramazan ayının Kurtuluş ile Tecelli bulmasını temenni eder, Selam ve Dua ile Hayırlı Ramazanlar dilerim.

 

Gün batar usul usul. Kararır gece. Yeniden doğar her şey. Mübarek Ramazan ayinin gönlünde huzur kokulu bir gül kök salmasına vesile olması temennilerimle. Hayırlı Ramazanlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Sahur Sözleri ve Mesajları

Yüce Allah bu mübarek ayda gündüzü oruçla, akşamı iftarla açıp geceyi teravihle süslemeyi, sahurla gecenin nur ve feyzini almayı bizlere nasip etsin. Ramazan ayınız mübarek olsun.

 

Hayat bir su misali çok çabuk geçip gitmektedir, bu kısa zamanda ve bu mübarek ayda güzel ameller işlemek ve günahlarımız için için Cenab-ı Allah’tan af ve mağfiret dilemek temennisiyle hayırlı Ramazanlar.

 

Bir bardak suyun kıymetinin çok iyi anlaşıldığı, bir lokma ekmeğin değerinin en iyi bilindiği, bir aç insanın halinin akla geldiği bir aydayız. Bu ayda tuttuğumuz oruçları Yüce Allah dergahı izzetinde kabul etsin. (Amin) Hayırlı Ramazanlar.

 

Mübarek Ramazan ayı sana vücudunun sıhhat ve selameti olan az yemeğe. Ruhunun sıhhat ve selameti olan günahsız olmaya. Dininin sıhhat ve selameti olan peygamber efendimizin güzel ahlakına sahip olmaya vesile olsun. Hoşgeldin Ayların En Birincisi Ey Şehr-İ Ramazan

Ramadan Quotes, Wishes and Messages

Ramazan ayı mübarek bir aydır. Allah-ü Teâlâ size Ramazan orucunu farz kıldı. O ayda rahmet kapıları açılır cehennem kapıları kapanır şeytanlar bağlanır. O ayda bir gece vardır ki bin aydan daha kıymetlidir. O gecenin ‘Kadir Gecesinin’ hayrından mahrum kalan her hayırdan mahrum kalmış sayılır.

 

Seherde açılan eller hürmetine, rükûda bükülen beller hürmetine, kabul et yakarışlarımızı. Secdeye kapanmış başlar hürmetine, gözlerden akan yaşlar hürmetine, sevginle doldur sana yönelmiş kalplerimizi. Ve sen affedicisin affı seversin affeyle Yarabbi cümlemizi… Ramazan ayınız mübarek olsun…

 

Bu ay değerlendirmek için en makbul aydır. Bütün günahlardan arınma, pişmanlığı ve içten gelen tövbeyi Allah’a sunma, doya doya ibadet etme fırsatı bütün din kardeşlerim için hayırlı olsun. Gönlünüzü Allah’a açacağınız bu mübarek Ramazan ayı sizi ve ailenizi huzura boğsun. Ramazan ayınız kutlu olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ara
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar yazı