Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

Spread the love

Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları…Bugün 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü. Bu hastalık hakkında farkındalık oluşturmak ve bilinçlendirmek için etkinliklerin yapıldığı bir gün. Strese ve şehir hayatının keşmekeşinde hepimizin başına gelen basit unutkanlıklarımız olmakta. Ama 60. yaştan itibaren kadın erkek herkeste olabilecek ve basit bir unutkanlıktan çok çok öte olan insanın hayatını olumsuz etkilediği gibi, o kişinin çevresindeki tüm yakınlarını da etkileyen bir rahatsızlık.

Günümüzün en korkulan hastalıkları arasında ilk sıralarda yer alan Alzheimer’da farkındalık ve bilinirlik her geçen gün önem kazanıyor. Bu günde yapılan etkinliklerle Alzheimer’ın erken teşhis sayesinde beyinde yıkıcı etkilere yol açmadan fark edilebilen bir hastalık olduğu vurgulanmakta.

Bizde bu yazımızda bu hastalıkla ilgili sözlerden ve bu günle ilgili mesajlardan bir derleme hazırladık.

Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

Unutkanlık deyip geçmeyin!

 

“Bugünü Hatırla” Alzheimer’ı unutma

 

Onlar sizi unutabilir, siz onları unutmayın.

 

Aklına hiç gelir miydi, hiç aklına gelmeyeceğim?

 

O unutsa da sen unutma..’Unutmanın karanlığında onu öylece bırakma..

Dünya Alzheimer Günü Sözleri ve Mesajları

Tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar, hayatlarında kolaylıklar diliyoruz.

 

Alzheimer hastalığını geri döndürmek mümkün değil ama yavaşlatmak elimizde

 

Kitap okumak, hafızanızı güçlendirerek Alzheimer’a yakalanma riskinizi azaltabilir.

 

Erken teşhis ile Alzheimer’ı yavaşlatabilir, hastanın yaşam kalitesini iyileştirebilirsiniz.

 

Anılarınıza sahip çıkmak sizin elinizde! Sağlıklı yaşamak ile dengeli beslenmek Alzheimer hastalığına yakalanma riskini azaltıyor.

Hayatınıza kazandıracağınız bazı küçük alışkanlıklar ile Alzheimer’a yakalanma riskinizi azaltabilirsiniz. Peki siz hangi önlemleri alıyorsunuz

 

Dünya Alzheimer Günü münasebetiyle tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Rabbim her türlü hastalıktan ve olumsuzluktan bizleri korusun, kollasın inşallah.

 

Büyüklerimiz, bizler küçükken hiçbir şeyi bilmediğimiz için defalarca hatırlatır, öğretirdi. Aynı şekilde bizler de sıkılmadan, yorulmadan onların hafızası olmalıyız. Tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar, hayatlarında kolaylıklar diliyoruz.

 

Alzheimer hastalığını erken teşhis sayesinde yavaşlatabilir, hastalığın büyük etkilerinden korunabilirsiniz. Dünya Alzheimer Gününde bu hastalık hakkında farkındalığın artmasını diler, tüm Alzheimer hastalarımıza acil şifalar, hayatlarında kolaylıklar diliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?