Kasım Ayı Sözleri

Kasım Ayı Sözleri

Spread the love

Kasım Ayı Sözleri. Bu yazımızda Kasım Ayı ile ilgili birbirinden anlamlı sözleri sizler için derledik. Sosyal medya hesaplarınızdan  paylaşabilirsiniz.

 

Bir yazı kış ettik, bu kasım dön.

 

Zamanın tenceresi, penceresi çok farklı, Temmuz’da buz tutarsın, kasım’da kavrulursun…

 

Bu işler böyleydi işte… İnsan bir kasım gecesi kaldırımın üstünde kalıveriyordu.

Tuna Kiremitçi

 

Yalın kılıç bir kasım sabahını Paris’te yaşadım sokaklarda sonbahar şiirleri salkım salkım…

Attila İlhan

 

Kasım bir vedadır ve dünyayı bildiğinden beri bu böyledir. Kasım, geçmişin üzerinden döküldüğü yerde, henüz doğmuş bir ihlâldir.

Yurdagül Mehmedoğlu

 

Eğer kendimi bıraksam, yağmur olabilirdim yağardım. Kasım’da bir çınar olurdum, yaprak yaprak dökülürdüm. Kalbimi sıkı tutmasam.

Attila İlhan

 

Kasım ayı gerçekten karanlık ayı. Sonunda yüzünü gösteren güneş, ülkesindeki sessizliği överkengülümseyen bir diktatör gibi.

Henrik Nordbrandt

Seni seviyorum, seni kasımda da seviyorum haziranda da, soğukta da sıcakta da, aydınlıkta veya karanlıkta, yağmurda, karda, kışta, yazda seni seviyorum!

 

Soğuk bir kasım günü artık secdeye kapanan bir ağaç, konuşan bir ırmak kalmadığını ve dahi gidecek hiçbir yer olmadığını fark ettiğinde mi oldu bütün bunlar?

Nazan Bekiroğlu

 

Aşkın Ekim’i Kasım’ı olmaz ki Ilık bir Nisan sabahında Ayaz bir Şubat akşamında Yada Temmuz güneşinde sevemez miyim seni? Severim Hem de çok…

Cemal Süreya

 

Çektiğim acı boş bir kömür madenine benzetilebilir. Madene inen kuyulardan birinin başında durmuş, Kasım güneşinde titriyorum. Aşağıda kalanlar,şu anda bana benden de yakın.

Henrik Nordbrandt

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  10 Kasım Atatürk’ü Anma Mesajları

Kasım veda ayıdır. Geçmişe veda, geride kalan tüm mevsimlere elveda. Mevsimsizdir. İçinde yaz da vardır, bahar da… Oysa sonbahar ayıdır. Kafaları karıştırmakta o yüzden ustadır…  (Mine Söğüt)

 

Ah Kasım… Sonbaharın bitişi. Kışın bitişiği. Sert rüzgarlar, üşüten yağmurlar. Beni hasta etmeye en yakın mevsim. Ağaçlar çıplak. Yüzler mutsuz. Yapraklar Ankara asfaltını öperken, üşüyerek beklenen tıka basa otobüsler. Kasım elleri üşütür bir eldiven seni ısıtamaz. Ama başka bir el ısıtır. O yüzden ay kasımsa ve bir nedenin varsa..  Kasım sana teğet geçer..

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Ara
Sponsorlu Bağlantılar
Sponsorlu Bağlantılar yazı