Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Kutlu Doğum Haftası Mesajları

Spread the love

Kutlu Doğum Haftası Nedir?

Kutlu doğum haftası her yıl 14-20 Nisan 2020 tarihlerinde kutlanmaktadır. Peygamber efendimizin gerçek doğum günü Hicri takvimdeki Rebiülevvel ayının 12. gününün sabahı dünyaya gelmiştir.  Yani her yıl Nisan 14-20 günleri arası kutlanan kutlu doğum haftası, peygamber efendimizin doğduğu gerçek ay değildir.

Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman?

Kutlu Doğum Haftası, her yıl 14-20 Nisan aralığında kutlanmaktadır. Kutlu Doğum Haftası, Türkiye’de Diyanet İşleri Başkanlığı kararı ile 1989 yılından bu yana kutlanmaktadır.


KUTLU DOĞUM HAFTASI MESAJLARI

 

O’na Uyunuz.. O’nu Örnek Alınız Ki O, Sizde Her gün Yeniden Doğsun…Yüreğinizi Verin Ki O’na, Yarın Orada Sizinle Olsun..

 

Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

 

Yaratılmışların en hayırlısı, Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Sallallahu Aleyhi Vesellem için duygularımızı dile getirdiğimiz şu mübarek günde salat ve selam O’na olsun… Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

 

Alemlere Rahmet Hz. Muhammed (s.a.v) Ümmetin üstüne titreyen sensin, Müjdeci, uyaran, gel diyen sensin, Kulunu Allah’a sevdiren sensin, Gecemi gündüze çeviren sensin, Ey Hakk’ın şahidi yüzünü göster, Kul şahadetinle tanımak ister..

 

Âlemlere rahmet olarak gönderilen sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed’in doğumunun sene-i devriyesinde, bu kutlu günde, gönüllerimizin her zamankinden daha ferah, daha huzurlu, daha mutmain olmasını dilerim. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

 

İnsanlığın yozlaştığı, insanların Yaradan’ından uzaklaştığı, karanlığın hüküm sürdüğü bir dönemde, dünyamızı şereflendiren alemlere müjdeleyici ve uyarıcı olarak gönderilen, insanların en hayırlısı Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v), karanlıkların üzerine bir nur gibi doğmuştur.

 

Alemlere Rahmet Olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed in bizlere sunduğu merhamet ve şefkat vurgusunun tüm yaralara merhem olması, temennisi ile tüm İslam aleminin Kutlu Doğum Haftasını tebrik eder selam ve saygılar sunarım. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

 

İslam Dini’nin çağlar üstü mesajını bizlere ulaştıran, insanlığa lütuf, rahmet ve güzel ahlak timsali olarak gönderilen Peygamber Efendimizin dünyaya teşriflerinin kutlandığı Kutlu Doğum Haftası’nı idrak etmenin huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

 

Örnek yaşantısı ve ahlâkıyla insanlığın ufkunu aydınlatan, Yüce Allah’ın son elçisi Hz. Muhammed (SAV)’in kardeşlik, barış, huzur ve mutluluk dolu mesajları, günümüzde çok daha önemli ve anlamlı hale gelmiştir. Bu bakımdan Kutlu Doğum Haftası, peygamberimizin yaşayışını, hadis-i şeriflerini, mesajlarını yeniden hatırlamak, yeniden düşünmek ve layıkıyla anlamak için iyi bir fırsattır. Kutlu doğum haftanız mübarek olsun.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?