Sahur Sözleri ve Mesajları

Sahur Sözleri ve Mesajları

Spread the love

Bu gece ilk sahur. 2022 yılı Ramazan ayının ilk sahuruna 1 Nisan Cuma gecesi kalkıyoruz. Lügatte seher kelimesiyle aynı kökten gelen ve ‘sabah olmadan önceki vakit, gecenin son üçte biri’ şeklinde anlamlarla kayıtlı bulunan ve aslı ‘sahûr ‘olan kelime fıkıhta, gecenin sonunda kalkarak Allah Te‘âlâ’nın bahşettiği rahmetten istifâde, Peygamber Efendimiz (Sallallâhu Aleyhi ve Sellem)in sünnetine ittibâ ve oruç için güç kazanma niyetiyle yemek yeme anlamına gelmektedir.

Sahur Sözleri ve Mesajları

Peygamber Efendimizin Sahur Duası

“Ey bu gecenin ve biraz sonra оlacak sahurun Rabbi olan Allаh’ımız.. Bizi iftarlara ulaştırırken günahlarımızdan arınmış olarak orucumuzu açmayı nasip еyle Amin.”

 

Herkes bilir ki eski hayatımız saat üzerine kurulmuştur… Günde beş vakit namaz, ramazanda iftar, sahur, her türlü ibadet saatle idi. Saat Allah’ı bulmanın en sağlam çaresi idi ve bu sıfatla eskilerin hayatını idare ederdi.

Ahmet Hamdi Tanpınar

 

SAHUR MESAJLARI

Bu gece yapacağımız son sahurumuzu Rabbim kabul eylesin…Sahurunuz bereketli olsun

 

Bütün güzel tatlar sofranızda birleşsin hayırlı sahurlar diliyorum.

 

11 ayın sultanı evinize huzur sofranıza bereket kalbinize iman versin hayırlı sahurlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Elveda Ramazan Sözleri

Düştüğümüz kuyulardan çıkar bizi “YARAB “sahurunuz bereketli sabahınız hayra karşı

 

Bugün de şükrederek geçirmek yarınlara şükür dolu başlamak nasip olsun, hayırlı sahurlar.

 

Dualarımız bir olsun soframız bereketli olsun bu mübarek ay hepimize hayırlı olsun, hayırlı sahurlar.

 

Rabbim ramazan boyunca kalbi uyanıklardan eylesin gafletten korusun bizi. Sahurunuz bereketli olsun

 

Cennetin huzuru evinize dolsun niyetiniz dualarınız kabül olsun sahurunuz hayırlı sofranız bereketli olsun.

 

“Sahur yemeği yiyin, zira sahurda bereket var.” Sahurunuz mübarek olsun, Allah bereketlerimizi arttırsın. Amin.

 

Dünya üzerindeki hiç bir güç Gecenin bu karanlığında, 1,5 milyar insanı gönüllü olarak kaldırıp yemek yedirtemez. Sahurunuz bereketli olsun

 

Kalplerimiz 1 oldu bu ay birlikte hareket ediyoruz bu ay birlikte yemek yiyoruz birlikte hayat suyunu içiyoruz bu ay bizim ayımız hayırlı iftarlar.

 

Senin Peygamberin (S.A.V)  çöl sıcağında bir hurma bir yudum zemzemle ORUÇ tuttu, kimin ümmeti olduğunu unutma, Sahurunuz bereketli olsun…

 

Güzel Anılar paylaştıkça ve Aynı Sofrada Oldukça Daha Güzel Olur Bu Güzel Ayda Anılar Kalıcı Sofranız Halil ibrahim Bereketinde Olsun Hayırlı iftarlar.

 

Bütün Müslüman alemin bu güzel ayda, Sofralarından bereketin eksilmemesi dileğiyle gönüllerinin sofralarına yansımasını dilerim. Hayırlı Sahurlar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Resimli Elveda Ramazan Sözleri

Okyanusların derinliğindeki sessizlik gibi huzur dolsun bedenin, gözlerindeki her yaş dua olsun, aldığın nefes iman olsun sana, bu ramazanda dualar su olsun hak yolunda..

Suhoor Quotes

Yâ Rab! Ancak sana kulluk ederiz. Yâ Rab! Bütün ibadetlerimizde ancak senden yardım isteriz. Bütün hayırlı işlerimizde senin lütfunu bekleriz. Lûtfeyle, bize yardımını esirgeme Yâ Rabbi! Mübarek Ramazanda mağfiretine eren, kullarının içine bizleri de girmek nasib eyle Yâ Rabbi!.

 

Allah’ım! Senin rızan için oruç tuttum, Sana inandım, Sana güvendim, Senin rızkınla orucumu açtım, hamdolsun verdiğin nimetlere, sağlık ve afiyete. Ey bağışlaması bol Rabbim! Beni, ailemi, milletimi, devletimi ve bütün inananları koru, rahmetini ve yardımını esirgeme üzerimizden, bizlere yaşama sevinci ver. Her türlü güçlüğe karşı dayanma gücü ver, Senin her şeye gücün yeter. Âmin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar yazı