İftar Sözleri ve Mesajları

İftar Sözleri ve Mesajları

Spread the love

İftar Sözleri ve Mesajları. Ramazan ayının ilk iftarı ile gönlünüze huzur dolsun, sofranız bereketli  olsun. Ramazan ayınız ve İftarınız hayırlı olsun.

 

İftar zamanı içtiğimiz su gibi aziz olmak dileğiyle, hayırlı iftarlar.

 

11 ayın sultanı evinize huzur sofranıza bereket versin hayırlı iftarlar.

 

En bereketli ve güzel iftar anı sizinle olsun hayırlı ve güzel iftarlar.

 

Dualarımız bir, soframız bereketli olsun. Bu mübarek ay hepimize hayırlı olsun, hayırlı iftarlar.

 

Sofralar kuruldu, dualar okundu, YARADANA şükürler olsun, bizi Ramazan’la buluşturdu, Hayırlı iftarlar.

 

Oruçla terbiye ettiğimiz bedenlerimizin iftarla bayram etmesi, şükür ile eda etmesini dilerim. Hayırlı iftarlar.

İftar Sözleri ve Mesajları

Güzel ve iman dolu bu ayda gözlerinizde ışık sofralarınızda iftar bereketi eksik olmasın iyi iftarlar diliyorum.

 

Güzel ayın güzel insanları sofralarınızdan bereket kalplerinizden iman ışığı asla eksilmesin iftarınızı Allah kabul etsin.

 

Yanınızda olmasak da birlikte oruç açamasak da, gönüllerimiz bir duygularımız aynı, amacımız belli şükrediyoruz Allah’a. Hayırlı iftarlar.

Bir lokma ekmeğin tadı hayatınızda olsun, içtiğiniz su gibi kabriniz temiz Olsun, Tuttuğunuz Oruç günahlarınızdan arındırsın, Hayırlı iftarlar.

 

Küçük bir sofrada büyük mutluluklar paylaşalım bu ayda hepimiz bir olalım ALLAH a şükredelim soframızı bereketlendirelim Hayırlı iftarlar.

 

Bir ekmeği birlikte paylaşıyorsak, bir bardak suyu birlikte içebiliyorsak, birlikte ellerimizi Yaradan’a açıp dua ediyorsak, ne mutlu bizlere ne mutlu sizlere, hayırlı iftarlar.

 

Mübarek ramazan ayı; kalbini o’nun yoluna koymaya, ellerini o’nun dergâhına açmaya, ruhunu doyurmaya, kalbinin gerçek vuslatı bulmasına vesile olsun, iyi iftarlar.

 

Hayat bir kelebeğin ömrü gibidir, bu kısa zamanda amelini güçlendirmek ve manevi huzuru yakalamak kadar güzel bir duygu yoktur hayatta, nice ramazanlarda huzur dolu iftarlar dilerim.

 

Bugün ramazan, bugün huzurun kalplerimize doğduğu imanlarımızın bir kat daha arttığı güzel bir gündür, bugün bizim toprağımızın daha sıcak olmasına daha huzurlu olmasına yardım edeceğimiz gündür, hayırlı iftarlar.

 

Bir bardak suyun kıymetinin çok iyi anlaşıldığı, bir lokma ekmeğin değerinin en iyi bilindiği, bir aç insanın halinin akla geldiği bir aydayız. Bu ayda tuttuğumuz oruçları Yüce Allah dergahı izzetinde kabul etsin. Hayırlı İftarlar.

Bembeyaz yağan bir kar tanesinin, ne yaşanmış ise yaşansın, geçmişin tün hatalarını örttüğü gibi ramazan ayının ‘da senin tüm hatalarını örterek hayırlı yeni bir gelecek umut dolu yeni bir başlangıçlara vesile olmasını dilerim, hayırlı iftarlar.

 

İftar Duası

-Zehebe’z-zamen, ve’bteleti’l-urûku ve sebete’l ecru inşâallah.-

Anlamı: Susuzluk gitti. Damarlar ıslandı. İnşâallah sevap sâbit oldu.

Iftar Quotes and Wishes

İftar Duası  2

-Allahumme leke sumtu ve bike amentu ve aleyke tevekkeltu veala rizkike eftertu-

Anlamı:  Allahım! Senin Rızan İçin Oruç Tuttum Sana Güvendim,Senin Rızkın ile Orucumu Açtım.

 

Uzun İftar Duası

-Allahümme leke sumtü ve bike âmentü ve aleyke tevekkeltü ve alâ rızkıke eftartü, fe tekabbel minnâ. İnneke Sumte’s-semiu’l-âlim-

Anlamı:  Allahım! Senin için oruç tuttum. Sana iman ettim. Sana güvenip dayandım. Rızkınla iftar ettim. Bizden bunu kabul buyur. Şüphesiz Sen, her şeyi işiten ve bilensin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?